Spoločenská obuv

 

Spoločenská obuv sa vyrába na všetky príležitosti vo viacerých prevedeniach. V každom období sa vyrábajú nové modely, obuv v novom prevedení. Niektoré z nich sú cenovo dostupné, ale niektoré sú pomerne drahé. Všetko závisí od materiálu, z ktorého sa obuv vyrába, či už z prírodných materiálov alebo kombinované zo syntetickými materiálmi. Pri výbere je v prvom rade dôležitá pohodlnosť, stabilita a vhodný strih. Kúpiť si môžete len tie, ktoré vám zaručene sadnú. Skúste sa poprechádzať po predajni, zaiste vám to pomôže pri  rozhodovaní.

Spoločenskú obuv je najlepšie kupovať popoludní, ale naopak obuv na bežné nosenie predpoludním. Takmer všetci ľudia majú každú nohu inú, vyskúšajte si ľavú aj pravú.  Spoločenská obuv je v podstate nositeľná aj na viacero sezón, ide o klasiku, obuv čiernej alebo šedej - striebornej farby. Ale ak vás zaujímajú módne štýly, vyberte si obuv  aj v iných farbách či už fialovej, bordovej, červenej, tyrkysovej, smaragdovo – zelenej alebo sivobielej. Zaujímavým prvkom dnešnej obuvi je zdobenie, prestrihnutia, výšivky a na niektorých miestach topánok zhrnutá koža. Nosí sa ihličkový podpätok a najideálnejší je takých päť centimetrov. Ak chcete vyzerať sexi, skúste aj do výšky desať centimetrov. Doterajšia kolekcia sa rozšírila o nový úžasný model topánok s vyššou platformou, a tým aj vyšším podpätkom. U niektorých modeloch je platforma vyhotovená z plexiskla a vrchná časť doplnená dvoma pruhmi, ktoré sa viažu okolo nohy. Podošva a podpätok sú zhotovené z kože.  K takémuto modelu sa hodí aj menšia farebná kabelka z plexiskla. 

 

 

Menšie rady ako ošetrovať a uskladňovať obuv

Prvá vec je správny výber obuvi a po druhé ako obuv ošetrovať a skladovať. Kožené topánky neuskladňujte ani v škatuliach, ani vo vreckách z umelej hmoty. Koža musí dýchať. Mokrú obuv nikdy nesušte na slnku alebo pri tepelnom zdroji, ako je radiátor. Dobre je, ak obuv vypcháte novinovým papierom aby sa nezdeformovala.

 


Surf.sk Smog.sk