Opaľovacie a ochranné prípravky

 

Slnečné lúče nás rozpaľujú, opaľujú a urýchľujú starnutie pokožky. Ak sa chcete chrániť, túto prirodzenú ochranu treba brať vážne.

Používať opaľovacie prípravky s ochranným filtrom UV a  vyhladzovacím efektom. UV filtre novej generácie chránia bunky pred útokom voľných radikálov. Opaľovacie prípravky a ďalšie prípravky s ochranným filtrom UV sú vhodné pre každú vekovú kategóriu, alergikov, športovcov, lebo spomaľujú starnutie. Každá z nás má vrodenú farbu pokožky aj určitú schopnosť chrániť sa pred slnečnými lúčmi. Svetlejšia pokožka potrebuje prípravok s vyšším ochranným faktorom.

Výhodou ochranného prípravku s vysokým faktorom je, že po nanesení na pokožku zanechá farebnú stopu. Podľa toho budete vedieť, kde ste natretá a kde nie. Pravdou je, že po každom kúpaní, osprchovaní je treba sa znovu nakrémovať. S opaľovacím krémom netreba šetriť. Za kávovú lyžičku krému naneste na tvár, plnú dlaň na celé telo. Ak patríte k tým, ktoré majú mastnú pleť, používajte gélové produkty a naopak tie, ktoré máte suchú pokožku používajte opaľovacie prípravky vodoodolné  s ochranným faktorom, ktoré obsahujú zvláčňujúce oleje, pantenol, vitamíny C a E. Takéto prípravky sú vhodné aj pre ľudí s kožnými problémami, napr. psoriáza. Aj pery treba chrániť pred slnkom. Vhodná je tyčinka na pery s ochranným faktorom alebo aj rúž. Večer alebo po dlhšom pobyte na slnku pokožku ošetrite chladivým gélom alebo mliekom. Takýto gél vám zregeneruje pokožku do hĺbky vďaka obsahu vitamínov, zásobí vlhkosťou, maximalizuje efekt a dĺžku opálenia. 

Takto nespálené slnkom si môžete leto užívať plnými dúškami.


Surf.sk Smog.sk