Reflexná masáž chodidiel

Tlačením bodov na chodidle povzbudzujete tok energie telom, životná energia prúdi z rúk a nôh do mozgu. Touto metódou sa upravuje funkcia orgánov, prekrvenie, uvoľňuje bolesť, napätie a vedie orgány k ich správnej činnosti. Body na obidvoch chodidlách sú podobné s menšími odchýlkami a to v tom, že na každej z nich sú body podľa orgánov, ktoré sú na tej strane tela.
Reflexná terapia sa tisícročia používa v západnej Ázii, Japonsku a Číne. Na západe sa začala využívať len od začiatku 20. storočia. Pravidelná masáž je na prospech celému organizmu.

Postup pri reflexnej masáži býva jednoduchý. Mali by ste si nájsť vhodné miesto, kde sa vám pohodlne sedí. Nohu položte na vankúš. Prstami masírujte naprieč chodidlom, cez priehlavok a bok nohy, pričom palcom hlboko pomaly tlačte, vytvárajte krúživý pohyb dopredu.
Pri tejto masáži zatláčajte špecifické body na chodidlách. Tým stimulujete reflexné zóny v nich sa odráža zdravotný stav vášho organizmu. Stláčanie jednotlivých reflexných bodov býva niekedy bolestivé. Táto bolestivosť určuje, že príslušný orgán v tele nie je úplne v poriadku. Reflexná masáž je zistenie narušenej zóny a touto metódou sa uvedie telo do rovnováhy. Účinok sa dostaví okamžite. Zlepší celkovú látkovú výmenu, ustúpi bolesť chrbta a chrbtice, urýchľuje hojenie po úraze alebo operácií a predchádza vzniku rakovinotvorných buniek.
Inými slovami, po masáži chodidiel budete mať skvelý pocit ľahkých nôh, budete ako znovuzrodení.


Surf.sk Smog.sk