Najobľúbenejšie kamene žien

Z drahých kameňov sa vyrábajú nádherné náhrdelníky, prstene, či náramky. U žien sú veľmi obľúbené.

Perly

Skutočným potešením pre ženy je perlový náhrdelník. Sú symbolom jemnej klasiky. Môžete ho nosiť v rôznej podobe, buď jednoradový, viacradový, kombinovaný alebo tvarovaný do iných podôb. Najlepšie vyniknú v bielej, ružovkastej, prípadne v sivej farbe. Perly môžete nosiť ako náramok, náušnice, či  prsteň. Takýto prekrásny zázrak prírody  by určite milo prekvapil každú z nás. Ozajstné perly sa nosia na zvláštne príležitosti a na krátky čas. Nosiť by ich mali ženy, ktoré sú vyrovnané a v dokonalej pohode. 

Krištáľ

Je známe, že ženy, ktoré majú určité zdravotné problémy, majú pocit smútku, sú  bez nálady, mali by skúsiť nosiť náramok z tohto drahého kameňa. Takáto nahromadená negatívna energia,  prípadne smútok sa rozplynie. Priezračný krištáľ vás od týchto javov očistí  a problémov zbaví.

Koral

Koral  patrí k tým drahším kameňom. Pomáha najmä ženám, ktoré majú gynekologické ťažkosti. 

Korále, perly, striebro, zlato – ako ich čistiť

Keď máte niečo dlhšie odložené a nepoužívané, skúste to oživiť podľa našich rád.

Korále, ktoré majú zažltnutú farbu, vyčistíme alebo oživíme kúpeľom v slanej vode a po utretí do sucha vyleštíme flanelom. Biele korále namočte do vinného octu na niekoľko minút a potom opláchnite vodou.

Perly majú citlivý a krehký povrch, chráňte ich pred sprchovaním a stykom s prípravkami ako sú laky, parfumy, dezodoranty a spreje. Rovnako buďte opatrné pri používaní mejkapu.  Ukladajte ich do hodvábneho papiera. Iba tak budú vyzerať ako nové.

Striebro a zlato

O čistení striebra a zlata sa už všeličo popísalo. Je jeden osvedčený recept, ako bez námahy vyčistiť striebro. Ponechajte striebro v prevarenom soľnom kúpeli s pridaním alumíniového papiera- alobalu. Po 20-30 minútach striebro vyberte, vyutierajte a prípadne doleštite. Zlato stačí vyšúchať vyradenou zubnou kefkou a trochou pasty a potom opláchnuť.


Surf.sk Smog.sk